21,5 mln zł zamiast na pilotaż Kompleksowej Opieki Nad Osobami z Niewydolnością Serca (KONS) trafi do przychodni POZ na pokrycie kosztów realizacji e-recept - wynika z zarządzenia Prezesa NFZ.
21,5 mln zł środków pierwotnie przeznaczonych na pilotaż kompleksowej opieki nad świadczeniobiorcami z niewydolnością serca, przez "brak możliwości rozpoczęcia realizacji ww. programu pilotażowego w 2019 r." skierowane zostanie na "uzupełnienie środków na finansowanie rozpoczętego w 2019 r. wprowadzania w podstawowej opiece zdrowotnej zadaniowego systemu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeniodawców wystawiających recepty w postaci elektronicznej".
Minister Zdrowia oraz Minister Finansów wyrazili pozytywną opinię dotyczącą zmiany przeznaczenia środków z rezerwy ogólnej wnioskowanej przez prezesa NFZ, w wyniku czego do poszczególnych OW NFZ trafi:
źródło: NFZ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!