Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które wydłuża obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przychodniach lekarskich, szpitalach i aptekach. Reguluje ono także kwestie papierowych skierowań na świadczenia.
Zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych będzie obowiązkowe w budynkach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza oraz w aptekach. Stanowi tak rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Przedłuża ono do 30 września aktualne ograniczenia epidemiczne. Poprzednie obowiązywały do 31 sierpnia.
Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w poniedziałek 29 sierpnia w Dzienniku Ustaw. Pisaliśmy o tym tutaj:
Zagrożenie epidemiczne - nakazy i zakazy do przedłużenia
Zakłada ono, poza przepisami dotyczącymi noszenia maseczek w podmiotach prowadzących działalność leczniczą i aptekach, przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, oraz wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w 14 dni od zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.
Źródło: Dz.U.
Polecamy także:
Do tej pory wiele szpitali postrzega komputery jak maszyny do pisania
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze