Reklama

Pomorskie. Pracownicy laboratorium sanepidu z koronawirusem

Polityka Zdrowotna
30/09/2020 12:37

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o zakażeniu trzech diagnostów sanepidu.

"3 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 u pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Zakażenie potwierdzono u pracowników wykonujących badania laboratoryjne z obszaru bezpieczeństwa zdrowotnego żywności i wody" - poinformował Tomasz Augustyniak z WSSE w Gdańsku.

Z przekazanej informacji wynika, że kilkanaście osób poddanych zostało kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Jednocześnie Inspektor zaznacza, że "pozostałe zadania statutowe, w tym badania w zakresie SARS-CoV-2 realizowane są obecnie bez żadnych zakłóceń"

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości