Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o zakażeniu trzech diagnostów sanepidu.
"3 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 u pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Zakażenie potwierdzono u pracowników wykonujących badania laboratoryjne z obszaru bezpieczeństwa zdrowotnego żywności i wody" - poinformował Tomasz Augustyniak z WSSE w Gdańsku.
Z przekazanej informacji wynika, że kilkanaście osób poddanych zostało kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.
Jednocześnie Inspektor zaznacza, że "pozostałe zadania statutowe, w tym badania w zakresie SARS-CoV-2 realizowane są obecnie bez żadnych zakłóceń"
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!