Naczelna Rada Lekarska opublikowała znowelizowany Kodek Etyki Lekarskiej.
Na stronie samorządu lekarzy opublikowana została najnowsza wersja Kodeksu Etyki Lekarskiej. Nad nowym KEL prace trwały od dawna. Nowy kompas etyczny dla lekarzy przyjęty został podczas XVI Krajowego Zjazdu Lekarzy. W nowych Kodeksie znalazło się miejsce między innymi na zagadnienia dotyczące nowych technologii czy wykorzystania social mediów przez lekarzy i lekarzy dentystów.
- Daliście fantastyczny materiał do pracy i namysłu nad podstawowym dla nas dokumentem. Bardzo dziękuję. Gratuluję państwu, gratuluję samorządowi. To był naprawdę bardzo ważny i dobry dla nas dzień – powiedział na zakończenie Zjazdu prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Łukasz Jankowski.
Reklama
- Niemal 90 proc. delegatów poparło nowelizację i przyjęło Kodeks Etyki Lekarskiej. To dowód, że lekarze potrafią wspólnie działać w imię wyższych wartości i zasad etycznych. Dziękuję wszystkim, którzy poparli te zmiany i wierzę, że będą one służyć dobru pacjentów oraz podniesieniu standardów zawodu lekarza. Jedność i solidarność lekarzy w tych kwestiach jest niezwykle ważna, dlatego jestem dumny z naszego samorządu i jego skuteczności – skomentował po obradach prezes NRL.
Nowy Kodeks Etyki Lekarskiej dostępny jest na stronie NRL oraz do pobrania pod artykułem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze