Minister zdrowia wydała zarządzenie wprowadzające nowy regulamin organizacyjny w resorcie. Jakie zaszły zmiany?
W Dzienniku Ustaw 6 sierpnia ukazało się zarządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ustalenia regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Zdrowia. Nowy regulamin zawiera m.in. zapisy związane z ostatnimi zmianami organizacyjnymi w MZ m.in. w zakresie departamentów:
1) Departament Analiz i Strategii (AS);
2) Departament Bezpieczeństwa (DB);
3) Departament Budżetu i Finansów (BF);
4) Departament Dialogu Społecznego (DS);
5) Departament Edukacji i Promocji Zdrowia (EP);
6) Departament e-Zdrowia (EZ);
7) Departament Lecznictwa (DL);
8) Departament Nadzoru i Kontroli (NK);
9) Departament Oceny Inwestycji (OI);
10) Departament Opieki Koordynowanej (OK);
11) Departament Polityki Lekowej i Farmacji (PL);
12) Departament Prawny (PR);
13) Departament Rozwoju Kadr Medycznych (RK);
14) Departament Równości w Zdrowiu (RZ);
15) Departament Współpracy Międzynarodowej (DW);
16) Departament Zdrowia Publicznego (ZP);
17) Wieloosobowe Stanowisko ds. Audytu Wewnętrznego (AW);
18) Wieloosobowe Stanowisko Inspektora Ochrony Danych (ID);
19) Samodzielne Stanowisko Główny Ekonomista Ochrony Zdrowia (GE);
20) Biuro Administracyjne (AD);
21) Biuro Komunikacji (KO);
22) Biuro Ministra (MI);
23) Gabinet Polityczny Ministra (PM)
Poprzedni regulamin organizacyjny, na mocy zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 listopada 2020 r. przewidywał 18 jednostek organizacyjnym.
Zarządzenie weszło w życie z dniem 7 sierpnia 2024 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze