NFZ opublikował zarządzenie, które określa warunki realizacji umów w ramach pilotażu e-rejestracji na świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Program ruszył 25 czerwca.
Wydane rozporządzenie związane jest z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 czerwca 2022 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie elektronicznej rejestracji centralnej na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistyczne. Przy użyciu e-rejestracji będzie można zapisywać się na zabiegi z zakresu kardiologii, rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej.
Celem programu, jak wskazano w uzasadnieniu do rozporządzenia, jest ocena efektywności elektronicznej rejestracji centralnej, w tym:
Proponowane w zarządzeniu rozwiązania dotyczą zasad realizacji, sprawozdawania i rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 2 czerwca 2022 r. Realizatorom programu pilotażowego, za jego przeprowadzanie, wypłacana jest należność w formie miesięcznego ryczałtu.
Od dnia wejścia w życie rozporządzenia do 30 listopada 2022 r. będzie trwał etap przygotowania i realizacji programu.
Źródło: NFZ
Polecamy także:
E-rejstracja - nowa usługa medyczna zdrowotna
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze