Ministerstwo opublikowało w czwartek zarządzenie o powołania zespołu mającego opracować zmiany organizacyjne w ratownictwie medycznym. Jakie dokładnie będzie mieć zadania ten zespół i kto będzie w nim pracował?
W myśl zarządzenia powołuje się Zespół do spraw opracowania propozycji nowych rozwiązań organizacyjnych w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, jako organ pomocniczy ministra zdrowia.
W skład Zespołu wchodzą: Przewodniczący – Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia; Zastępca Przewodniczącego – Agnieszka Tuderek-Kuleta – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Zdrowia; a także członkowie:
- Arkadiusz Kosowski – Dyrektor Departamentu ds. Służb Mundurowych, Narodowy Fundusz Zdrowia,
- Jerzy Robert Ładny – Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej,
- Anna Małecka-Dubiela – Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego,
- Adam Nogalski – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej,
- Patryk Konieczka – Wiceprezes Zarządu Porozumienia Lekarzy Medycyny Ratunkowej,
- Małgorzata Popławska – Prezes Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ,
- Marek Maślanka – Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego,
- Robert Gałązkowski – Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego,
- Stefania Habowska – Sekretarz Zarządu Polskiej Rady Ratowników Medycznych,
- Piotr Dymon – Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych,
- Jarosław Madowicz – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych,
- Przemysław Kaczmarek – NSZZ Solidarność Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.
Zadania zespołu
Do zadań Zespołu należy opracowanie propozycji nowych rozwiązań organizacyjnych w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, w tym propozycji zmian do ustawy z dnia 6 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym
Pierwsze posiedzenie zespołu ma być zwołane w ciągu 7 dni od wejścia zarządzenia.
Zespół ma zakończyć działalność po uzyskaniu akceptacji ministra zdrowia dla wypracowanych propozycji, jednak nie później niż 30 listopada 2021 r.
Źródło: MZ
Polecamy także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!