Reklama

Rola Pełnomocnika w informatyzacji sektora zdrowia: inicjowanie działań w zarządzaniu portfelem projektów, budowa jednolitej architektury oraz reprezentowanie Ministra - aktualna i poprzednie osoby pełniące tę funkcję.

Polityka Zdrowotna
08/05/2024 11:26

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna powołała nową Pełnomocniczkę Ministra Zdrowia do spraw informatyzacji. Została nią Iwona Wendel.

Do zadań Pełnomocnika należy:

1) inicjowanie działań zmierzających do wdrożenia i optymalizacji procesu zarządzania portfelem programów i projektów informatycznych w systemie ochrony zdrowia;

2) inicjowanie działań mających na celu budowę spójnej i jednolitej architektury informatycznej w systemie ochrony zdrowia;

3) reprezentowanie Ministra w pracach zespołów i rad powołanych przez inne organy, w zakresie związanym z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Poprzednim Pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. informatyzacji był: Piotr Węcławik, a uprzednio Anna Nałęcz oraz Agnieszka Kister.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości