Reklama

Katowickie spotkanie z dr Benem Furmanem

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA organizuje 4 i 5 grudnia spotkanie z fińskim psychiatrą i psychoterapeutą dr. Benem Furmanem, dotyczące wzmacniania odporności psychicznej dzieci i młodzieży. Jest on trenerem i superwizorem Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (Solution Focused Brief Therapy). Zainteresowanie szkoleniem jest tak duże, że wykupiono wszystkie (ponad 300) wejściówki. Dla chętnych, pozostała jeszcze możliwość uczestniczenia on-line.

Mamy rosnący problem z odpornością psychiczną dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że 40% dzieci w Polsce ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Musimy podjąć szybkie działania, by obniżyć ten wskaźnik a także pomyśleć o pozostałych 60 %, bo w ich przypadku też potrzebne jest wsparcie – mówi Adrian Kowalski, założyciel Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA, który od 1991 r. pracuje z dziećmi i młodzieżą w trudnej sytuacji życiowej.

 

W jaki sposób udało się zaprosić Bena Furmana do Katowic?

Rok temu byliśmy na szkoleniu w Łodzi, ponieważ dr Ben Furman dla mnie i moich współpracowników to postać niemal ikoniczna Po spotkaniu udało nam się z nim porozmawiać. Przekazaliśmy też pen-driva z informacjami o tym czym się zajmujemy w Polsce i na czym polega nasz program autorski Ambasadorzy nieMożliwego. Ku mojemu zdziwieniu Ben odezwał się do nas kilka tygodni później i stwierdził,  że chętnie zaangażuje się w nasze działa a program Ambasadorzy NieMożliwego chciałby rozpropagować w innych krajach europejskichmówi Adrian Kowalski.

Reklama

Koncepcja Bena Furmana nazywana „Kids’ Skills” opiera się na budowaniu organizacji skoncentrowanej na rozwiązaniach.  Zauważył on, że dzieci niechętnie rozmawiają o swoich problemach, za to stosunkowo łatwo dzielą się swoimi umiejętnościami. Tak powstała filozofia pracy z dzieckiem oparta nie na rozwiązywaniu problemów, ale na uczeniu się przez dziecko nowych umiejętności, dzięki którym owe problemy dziecko jest w stanie pokonać. Podobną koncepcję wykorzystuje się także przy wspieraniu dorosłych.

Co prawda nie ma już wejściówek, ale jeszcze można wykupić uczestnictwo  w spotkaniu  z Benem Furmanem on-line.  Tę formę wybrało do tej pory już ponad 400 osób – mówi Adrian Kowalski. Podkreśla, że jest to pierwsze na tak dużą skalę organizowane spotkanie w Polsce. Dzięki formule on line jego zasięg będzie jeszcze większy.   Zapraszamy rodziców, psychologów, pedagogów, terapeutów, wychowawców a także   dyrektorów szkół, właścicieli firm, menedżerów  – dodaje.

Reklama

Spotkanie jest w j. angielskim i będzie równolegle tłumaczone na j. polski. Co jest niezwykłego w wykładach dr Bena Furmana? O trudnych rzeczach potrafi mówić w sposób niezwykle przystępny – podkreśla Adrian Kowalski.

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA:

to organizacja, której przedstawiciele od prawie 35 lat działają na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych (w tym specjalistów)  i osób starszych na terenie Śląska i w innych częściach Polski. Misją Fundacji jest wyjście poza swoje podwórko, wspieranie tych, którzy chcą zmieniać świat, nawet ten mały, lokalny. Podstawowym celem Fundacji jest szeroko rozumiana profilaktyka społeczna, realizowana najczęściej w formie tematycznych spotkań, szkoleń, staży zawodowych, grup wsparcia, konsultacji, superwizji i konferencji. Aktywizujemy społeczności lokalne zachęcając i angażując do wyjścia poza standardy i stereotypy środowisk, z których się wywodzą i w których mieszkają.

Reklama

www:niemozliwego.pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości