Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje o wykryciu nadmiernego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w jednej z partii herbatki z pokrzywy. Substancje te mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla dzieci.
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w herbatce ziołowej “Pokrzywa fix” marki Nasze Zioła (30 g). Problem dotyczy partii oznaczonej numerem 060924, z datą minimalnej trwałości: 08.2026. Produkt został wyprodukowany dla firmy Natura Wita Sp. z o.o. z Pińczowa. GIS ostrzega, że spożycie tej partii może być niebezpieczne dla zdrowia i zaleca jej unikanie.
- Zgodnie z oceną ryzyka ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego, spożycie produktu o podanym numerze partii stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia konsumentów, zwłaszcza dzieci – poinformował w oficjalnym komunikacie GIS.
Reklama
Firma Natura Wita Sp. z o.o., po otrzymaniu informacji o problemie z herbatką “Pokrzywa fix”, natychmiast poinformowała swoich odbiorców i rozpoczęła proces wycofywania produktu ze sprzedaży. GIS uspokaja, że Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje cały proces, aby kwestionowana partia została szybko wycofana z rynku w Polsce.
Na stronie internetowej GIS regularnie pojawiają się ostrzeżenia dotyczące żywności i wyrobów związanych z jedzeniem. Celem tych komunikatów jest nie tylko ochrona konsumentów, ale także umożliwienie producentom podjęcia szybkich działań naprawczych, takich jak zwrot czy usunięcie partii określonych produktów z oferty sklepów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze