W tym tygodniu Senat zajmie się nowelizacją ustawy o działalności leczniczej. W najbliższy wtorek posłowie z senackiej komisji zdrowia rozpatrzą zmianę ustawy o dekomercjalizacji szpitali, którą w piątek uchwalił Sejm. W podziałek zbierze się Rada Przejrzystości AOTMiT. W tym tygodniu zaplanowano też posiedzenie Rady do spraw Taryfikacji. Senat obraduje 15 i 16 czerwca.
We wtorek, 14 czerwca senacka komisja zdrowia rozpatrzy nowelizację ustawy o działalności leczniczej. Projekt, który cofa komercjalizację szpitali w miniony piątek uchwalił Sejm. Wszystkie poprawki opozycji zostały odrzucone.
W poniedziałek, 13 czerwca odbędzie się 2. posiedzenie Rady do spraw Taryfikacji. Porządek obrad obejmuje m.in. wydanie opinii ws. wyceny pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), MR oraz chirurgicznego leczenia otyłości.
Również w poniedziałek, 13 czerwca odbędzie się 19. posiedzenie Rady Przejrzystości. Porządek obrad obejmuje m.in. ocenę leków do stosowania w przypadku łuszczycy lub zapalenia skóry oraz alergii.
Rada przygotuje również opinie na temat kilku projektów programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego.
Redakcja
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!