Wspólne szkolenia podyplomowe dla lekarzy i lekarzy dentystów. Prezes NIL, Łukasz Jankowski, i rektor WUM, Zbigniew Gaciong, podpisali porozumienie w tej sprawie.
Prezes NIL oraz rektor WUM podpisali porozumienie dotyczące organizacji szkoleń podyplomowych dla lekarzt i lekarzy dentystów. Jak czytamy w komunikacie Naczelnej Izby Lekarskiej, zainaugurowana w ten sposób współpraca oznacza dla lekarzy poszerzenie możliwości doskonalenia zawodowego.
- Zależy nam na jak najlepszej jakości kształcenia podyplomowego. Zwłaszcza dziś – w czasie otwierania coraz większej liczby kierunków lekarskich na uczelniach nieprzygotowanych do ich prowadzenia – musimy stać na straży wysokich standardów kształcenia na każdym etapie rozwoju zawodowego lekarza. Nasza współpraca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym jest gwarancją wartościowych szkoleń – podkreśla Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
Reklama
W ramach organizacji szkoleń podyplomowych dla lekarzy i lekarzy dentystów, NIL, a dokładnie Centralny Ośrodek Badań Innowacji i Kształcenia NIL będzie odpowiedzialny za zapewnienie zaplecza organizacyjnego dla szkoleń. Z kolei Warszawski Uniwersytet Medyczny zajmie się opracowaniem programu szkoleniowego oraz doborem kadry dydaktycznej.
Źródło: Naczelna Izba Lekarska
Polecamy także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze