Reklama

Strajk lekarzy w Małopolsce. W środę nie przyjdą do pracy

Polityka Zdrowotna
23/10/2017 09:13

Taką decyzję podjęli lekarze na zjeździe sprawozdawczo-wyborczym regionu małopolskiego. Protest dotyczy przychodni i szpitali. To wyraz poparcia dla głodujących od trzech tygodni rezydentów.

W najbliższą środę lekarze w województwie małopolskim będą przyjmować pacjentów tylko w trybie ostrego dyżuru. Pozostali medycy nie przyjdą do pracy. Jak zaznaczają małopolscy lekarze, to wyraz protestu przeciwko braku odpowiedzi rządu na postulaty rezydentów.

Protest głodowy trwa także w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. To już kolejne miasto, które w ciągu ostatnich kilku dni przyłączyło się do głodówki rezydentów. Podobny protest trwa już w Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Lesznie. Lekarze domagają się zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 PKB do 2021 roku oraz podwyżek pensji do 1,05 średniej krajowej. Dotychczasowe rozmowy ze stroną rządową nie przyniosły efektów. 

Reklama

 

AS

Źródło: TVN 24

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości