Reklama

Przewodnicząca KE o europejskiej strategii walki z rakiem

Polityka Zdrowotna
27/11/2019 11:54

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała dziś (27.11) w Parlamencie Europejskim, że na początku przyszłego roku przedstawiony zostanie plan walki z rakiem. 

- Kiedy byłam dziewczyną, kiedy mieszkałam w Brukseli moja młodsza sistra w wieku 11 lat zmarła na raka. Pamiętam to poczucie całkowitej bezradności moich rodziców, jak również lekarzy i personelu medycznego, który się nią zajmował - wspominała nowa szefowa Parlamentu europejskiego.

Podkreśliła, że liczba przypadków zachorowań na raka rośnie, choć diagnozowanie i leczenie jest na coraz lepszym poziomie.

Plan walki z nowotworami ma przedstawić, na początku nowego roku, komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Reklama

JK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości