Kod pocztowy częściej niż genetyczny decyduje o naszym zdrowiu – Polska The Times (Jolanta Gromadzka-Anuszkiewicz, s.12) – Rozmowa z Piotrem Czauderną o stanie ochrony zdrowia, kontroli mięsa, kwestiach kadrowych i dostępności do leczenia.
Szpitale muszą ze sobą współpracować ograniczając koszty i trudności kadrowe – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) –Rozmowa z Andrzejem Jacyną m.in. o tępych i ostrych dyżurach, budżecie NFZ, normach zatrudnienia i podniesieniu wyceny świadczeń od 1 marca.
Pusto w kasie NFZ. Nie ma na leki – Gazeta Wyborcza (Judyta Watoła, s.3) – „NFZ jest winnny szpitalom setki mln zł za leki podawane pacjentom „.
Zaćma w jeden dzień – Nasz Dziennik (Anna Ambroziak, s.10) - :Wykonywane operacji zaćmy w trybie jednodniowym spowoduje zwiększenie liczby operacji do ponad 400 tys. i skróceniem kolejek” – prof Marek Rękas.
Dostępność Plis: dotacje dla przedsiębiorców – Puls Biznesu (Dorota Zwalińska, s.10) – Granty czekają na projekty, które wspomogą seniorów i niepełnosprawnych. Pierwsza tura to pięć konkursó w z pulą 190 mln zł.
Kolonoskopia ratuje życie – Super Express s.7 – Materiał we współpracy z firmą Roche.
Dodatki
Żyj zdrowo – Gazeta Wyborcza
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!