Reklama

Prof. Robert Rejdak znów szefem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich

Na tę funkcję profesor został wybrany podczas zakończonego właśnie V Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. To już trzecia kadencja prof. Roberta Rejdaka.

Prof. Robert Rejdak został ponownie wybrany na przewodniczącego Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Stało się to podczas ogólnopolskiego zjazdu organizacji w Warszawie.

Prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak

Prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Doktoryzował się w 2000 roku, habilitację uzyskał w 2009 roku, natomiast tytuł naukowy profesora nauk medycznych – w 2013 roku. Posiada dyplom w zakresie podstawowym (2002) i klinicznym (2004) Międzynarodowej Rady Okulistyki (International Council of Ophthalmology).

Reklama

Od 2011 roku jest kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W latach 2004–2019 pracował w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Od 2011 roku pełni funkcję wykładowcy i koordynatora szkolenia praktycznego z zakresu chirurgii witreoretinalnej (ciało szkliste i siatkówka) w Europejskiej Szkole Zaawansowanych Studiów Okulistycznych (European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) w szwajcarskim Lugano.

Robert Rejdak – kariera międzynarodowa

Profesor odbył szereg staży zagranicznych. W latach 2003–2005 przebywał na stypendium w uniwersyteckim szpitalu okulistycznym w Tybindze (kierowanym przez prof. Eberharda Zrennera). Przez pół roku pracował także w Erlangen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Anselma Jünemanna. Staże odbywał również we Frankfurcie nad Menem, Bremie, a także w Pizie i Rawennie.

Reklama

Swoje prace publikował w najbardziej prestiżowych czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w: Graefe’s Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology, Acta Ophthalmologica, Retina, Investigative Ophthalmology & Visual Science oraz Klinice Ocznej. Jest współtwórcą i zastępcą redaktora naczelnego czasopisma „Ophthalmology Journal”.

Leczenie zaćmy i nowoczesne techniki chirurgiczne

W pracy klinicznej i badawczej prof. Robert Rejdak specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu zaćmy, chorób ciała szklistego i siatkówki, a także urazów gałki ocznej. Przeprowadził ponad 30 000 operacji.

Reklama

W styczniu 2013 roku brał udział w pierwszej w Polsce operacji wszczepienia sztucznej tęczówki. W 2016 roku jako pierwszy w kraju przeprowadził operacje wszczepienia soczewki plamkowej Schariotha oraz witrektomii hybrydowej.

Jest współtwórcą i kierownikiem Ponadregionalnego Centrum Leczenia Urazów Narządu Wzroku przy SPSK nr 1 w Lublinie. Kierowana przez niego klinika jako jedyny ośrodek w Polsce została włączona do Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych w Dziedzinie Chorób Rzadkich Oczu (ERN-EYE).

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: sko Aktualizacja: 10/11/2025 13:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości