Reklama

Powołano dwie nowe inspektorki w Sanepidzie

Główny Inspektor Sanitarny, dr Paweł Grzesiowski, wręczył powołania dwóm nowym inspektorkom. To Urszula Jędrzejczyk oraz dr n. med. Elżbieta Król-Pakulska.

Sanepid ma dwie nowe inspektorki

26 września 2024 roku to dzień, który przyniósł zmiany w Sanepidzie. Główny Inspektor Sanitarny, dr n. med. Paweł Grzesiowski, wręczył powołania dwóm nowym inspektorkom.

Urszula Jędrzejczyk została mianowana Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oraz dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Z kolei dr n. med. Elżbieta Król-Pakulska objęła stanowisko Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie oraz dyrektora Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. 

Reklama

Czym się zajmuje Państwowa Inspekcja Sanitarna?

Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmuje się szeroko pojętym zdrowiem publicznym. W szczególności nadzoruje różne aspekty, które wpływają na zdrowie i bezpieczeństwo. Dba o higienę środowiska, czyli sprawdza występowanie zanieczyszczeń, a także nadzoruje warunki pracy w zakładach pracy.

Ponadto, zajmuje się higieną radiacyjną, co jest ważne w kontekście ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Oprócz tego, pilnuje, żeby procesy nauczania i wychowania w szkołach były prowadzone w zdrowych warunkach. Dba też o to, by wypoczynek i rekreacja były bezpieczne dla dzieci i dorosłych.

Reklama

Inspekcja kontroluje również jakość żywności, żywienia oraz przedmiotów codziennego użytku, aby upewnić się, że są zdrowe i nie szkodzą ludziom. Sprawdza też, czy personel medyczny, sprzęt i pomieszczenia w placówkach zdrowotnych, spełniają wymagane normy sanitarno-epidemiologiczne. Wszystko to robi po to, aby chronić zdrowie ludzi przed szkodliwymi wpływami z otoczenia oraz zapobiegać powstawaniu chorób, w tym zakaźnych i zawodowych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: x.com Aktualizacja: 27/09/2024 12:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości