Reklama

Najważniejsze zmiany personalne w zdrowiu z tego tygodnia

Polityka Zdrowotna
10/06/2018 13:03

Mijający tydzień przyniósł kilka ważnych zmian personalnych, część od dawna oczekiwanych. Powołano nowego szefa inspekcji farmaceutycznej, zmienił się wiceminister zdrowia odpowiedzialny za finanse. Zmienił się też jeden z krajowych konsultantów, a w zespole Rady Dialogu Społecznego, zajmującym się zdrowiem, wybrano nową przewodniczącą. W kolejnym tygodniu niewykluczone, że poznamy szefa NFZ, ponieważ przesłuchano już kandydatów na to stanowisko. 

Głównym Inspektorem Farmaceutycznym został Paweł Piotrowski. W imieniu premiera nominację wręczył mu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Paweł Piotrowski ukończył farmację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prawo na stołecznym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ostatnio był prezesem Krajowej Spółki Cukrowej. 

Więcej na ten temat: 


Potwierdziły się nasze informacje o tym, że z resortem zdrowia pożegna się wiceminister Katarzynę Głowalę, od razu zastąpił ją Sławomir Gadomski. Nowy wiceminister zajmował się m.in. finansami w warszawskim Centrum Onkologii. I zdążył w mijającym tygodniu reprezentować już MZ podczas sejmowej Komisji Zdrowia poświęconej onkologii. 

Reklama

Więcej na ten temat: 

 

 

Trójstronny Zespół do Spraw Ochrony Zdrowia działający w ramach Rady Dialogu Społecznego na nową przewodniczącą zespołu wybrał Krystynę Ptok, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

Polecamy: 

 

 

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat została konsultantem krajowym w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej. Zastąpiła na stanowisku prof. dr hab. Walerię Hryniewicz

Zobacz: 

 

O konkursie na szefa NFZ pisaliśmy tutaj: 

Reklama


 AK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości