Reklama

Fizjoterapeuci: do końca roku wspólna strategia na podwyżki

Polityka Zdrowotna
04/11/2019 12:22

Dotychczasowa strategia i protesty dotyczące podwyżek wynagrodzeń były nieskuteczne - ocenia Krajowa Izba Fizjoterapeutów. Podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych ustalono, że potrzebne są wspólne działania i do końca roku powstanie nowa strategia. 

Jak poinformował KIF, w Warszawie, z inicjatywy Prezesa KIF Macieja Krawczyka, odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych.

W naszej ocenie musimy działać wspólnie. Bez jednolitej, wspólnej strategii ciężko będzie zmienić warunki naszej pracy. Dotychczasowe protesty są mało skuteczne – mówił Maciej Krawczyk. 

– Serdecznie dziękuję przedstawicielom związków zawodowych za przyjęcie zaproszenie i podjęcie trudu wypracowania nie tylko wspólnych postulatów, ale także, co najważniejsze, drogi do ich realizacji. Chciałbym, aby fizjoterapeuci więcej zarabiali - dodał.

Reklama

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele następujących organizacji: Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii (Dorota Kowalczyk-Cyran, Kacper Gregier, Ewa Ochrymczyk), Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Fizjoterapia” (Marek Rajkiewicz, Agnieszka Kruszewska, Robert Włodarczyk) oraz Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Warszawa (Romuald Tokarski).

Rozmawiano na temat wynagrodzenia, wyceny usług refundowanych oraz wzmacniania pozycji fizjoterapeuty w systemie ochrony zdrowia. Wspólna strategia powinna powstać do końca roku.

Reklama

Źródło: KIF

BPO

Polecamy także:





Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości