W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. e-recepta dla niepełnosprawnych, rośnie liczba zatruć dopalaczami oraz dane GIS dotyczące szczepienia dzieci.
E-recepta dla niepełnosprawnych – Nasz Dziennik (Paulina Gajewska, s.5) – Przyjęty przez Komisję Zdrowia projekt ustawy przewiduje możliwość osobom niepełnosprawnym kupowania leków na receptę przez internet.
Coraz więcej osób sięga po narkotyki- Polska The Times (Mariusz Parkitny, s.4) – W ciągu ostatnich kilku tygodni do szpitali na Pomorzu trafiło ponad dwadzieścia osób zatrutych dopalaczami. Za ostatnie zatrucia mogą odpowiadać mieszanki narkotyku „fakka” i „zombie”.
Bubel z e-zwolnieniami – Gazeta Wyborcza ( Leszek Kostrzewski, s.8) – Nawet dwa miliony polskich pracowników nie będzie mogło korzystać z e-zwolnień bo ich pracodawcy nie zarejestrowali się w specjalnym systemie. Ustawa nie przewiduje kar dla opieszałych pracodawców.
Coraz więcej rodziców w Warszawie nie szczepi dzieci – Gazeta Wyborcza Stołeczna (Małgorzata Zubik, s.1) – Z danych sanepidu wynika, że wśród dzieci i młodzieży do 19 r. życia ponad 1,6 tys. nie zostało zaszczepionych. Może być ich więcej, ponieważ nie wszyscy korzystają z opieki NFZ.
Leki przez internet na e-recepty – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska ,s.B10) – Rozmowa z wiceministrem, Januszem Cieszyńskim o wysyłkowej sprzedaży leków dla osób niepełnosprawnych.
Przełomowa terapia w leczeniu stwardnienia rozsianego – Gazeta Polska Codziennie s.7 – Materiał o zarejestrowanym w styczniu b.r. leku na SM – okrelizumab.
Prasa weekendowa
Pominięci diagności- Nasz Dziennik (Anna Ambroziak, s.6) – Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych domaga się wyjaśnień od MZ w sprawie pominięcia tej grupy zawodowej przy przyznawaniu podwyżek.
Tygodniki
Wycofane leki- Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.106-107) – O skuteczności systemu kontroli w odniesieniu do wycofanego leku na nadciśnienie walsartanu.
Psychika pomaga w terapii raka jajnika – Wprost (Monika Długosz, s.68) – Obok terapii raka jajnika ważne jest psychiczne wsparcie.
JK
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!