Reklama

Od początku lata wodne karetki interweniowały już 150 razy

Polityka Zdrowotna
26/07/2018 18:10

Blisko 150 razy interweniowali ratownicy medyczni na mazurskich jeziorach w Giżycku, Mikołajkach, Rynie, Iławie i Sztynorcie.

 Wodne zespoły ratownictwa medycznego udzielają pomocy na jeziorach i w razie konieczności transportują pacjenta do wskazanego miejsca przy brzegu, gdzie osoba poszkodowana jest przekazywana załodze czekającej już tam karetki, a następnie przewożona do Izby Przyjęć lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

Do chwili obecnej odnotowano już blisko 150 interwencji.  Najczęstsze wezwania dotyczyły zasłabnięć, urazów kończyn czy pogorszenia stanu zdrowia po wypadnięciu z łódki czy uderzeniu bomem.

 

Tylko w ubiegłym roku, w okresie od czerwca do września wodne kartki niosły pomoc w 220 przypadkach. Ratownicy na mazurskich jeziorach będą nieść pomoc do 30 września.

Reklama

 Źródło: NFZ

Polecamy również:

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości