Reklama

NFZ zapłaci placówkom POZ za aktywowanie Internetowych Kont Pacjenta

Polityka Zdrowotna
07/11/2019 10:25

NFZ zapłaci placówkom POZ za aktywowanie Internetowych Kont Pacjenta. Jak wskazuje NFZ, cena za aktywowanie wskutek działań danego świadczeniodawcy POZ jednego Internetowego Konta Pacjenta wynosić będzie 12,30 zł brutto.

Chodzi o projekt zarządzenia - finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjenta.Jak czytamy w uzasadnieniu w związku z art. 29 ust. 2 ustawy z 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia niniejsze zarządzenie określa warunki zawierania i rozliczania umowy o finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjenta.

"Przedmiotem umowy o finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjentów będzie aktywowanie Internetowego Konta Pacjenta przez świadczeniobiorcę, o którym mowa w art. 20c ust. 2b ustawy z dnia 17 lutego 2005 o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848 i 1590):

Reklama

1)   w związku z potwierdzeniem profilu zaufanego przez świadczeniodawcę POZ, zgodnie z art. 20c ust. 2a ustawy o informatyzacji;

2)   w sposób inny, niż określony w pkt 1, w wyniku prowadzonej przez świadczeniodawcę POZ kampanii informacyjnej mającej na celu zakładanie profili zaufanych oraz aktywowanie Internetowych Kont Pacjentów w inny dostępny sposób" - czytamy w uzasadnieniu.

Ponadto, jak informuje NFZ, cena za aktywowanie wskutek działań danego świadczeniodawcy POZ jednego Internetowego Konta Pacjenta wynosić będzie 12,30 zł brutto.

Reklama

Źródło: NFZ

BPO

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości