Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na dofinansowanie projektu utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem w Szpitalu Miejskim w Zabrzu.
Z wykorzystaniem dofinansowania z Unii w Zabrzu powstanie szpitalny oddział ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców. Pacjenci z zagrożeniem życia szybciej zostaną przetransportowani do szpitala i otrzymają niezbędną pomoc. Umowa została podpisana w Ministerstwie Zdrowia po koniec ubiegłego tygodnia.
Łącznie podpisano już 141 umów
Dotychczas w Programie Infrastruktura i Środowisko podpisano łącznie 141 umów o dofinansowanie na wsparcia istniejących SOR - ich wartość to ponad 500 mln zł . Środki unijne trafiają także na wsparcie nowych SOR, tak jak w projekcie z Zabrza i jest to niemal 95 mln zł.
AS
Źródło: MZ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!