Lubuski oddział wojewódzki NFZ przekazał świadczeniodawcom dodatkowe środki finansowe na endoprotezy. Jak podkreśla OW NFZ, oznacza to, że będzie można wykonać średnio o 410 protez więcej.
- W tym roku już o ponad 6 milionów złotych więcejprzeznaczyliśmy na zabiegi endoprotezoplastyki. Przekazanie dodatkowych środków pozwoli na większą liczbę wykonanych świadczeń oraz skrócenie czasu oczekiwania na zabieg - informuje oddział NFZ.
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ na bieżąco analizuje poziom wykonania świadczeń. W trakcie roku dokonywane są zwiększenia w tych zakresach gdzie zauważalny jest długi czas oczekiwania. W zakresie zabiegów endoprotezoplastyki w roku 2018 r. LOW NFZ dokonał zwiększeń na kwotę ponad 5 milionów złotych. Zrealizowane świadczenia w tym zakresie zostały sfinansowanie zgodnie z rzeczywistym wykonaniem.
W wyniku tych zwiększeń w roku ubiegłym w przypadkach „pilnych” średni czas oczekiwania na zabiegi endoprotezoplastyki uległ skróceniu o 1,5 miesiąca.
Źródło: Lubuski OW NFZ
BPO
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!