Reklama

EU finalizuje umowę na dostawę szczepionek od Pfizer i BioNTech

Polityka Zdrowotna
10/11/2020 16:13

W środę Komisja Europejska podpiszę umowę na dostawę do 300 mln dawek szczepionki opracowanej przez Pfizer i BioNTech.

-Jutro zostanie podpisana umowa zakupu do 300 milionów dawek szczepionki opracowanej przez BioNTech i Pfizer. To jak dotąd najbardziej obiecująca szczepionka - czytamy w komunikacie KE.

To czwarty kontrakt z firmą farmaceutyczną na zakup szczepionek. Do tej pory Komisja Europejska podpisała już umowę z AstraZeneca, z Sanofi-GlaxoSmithKline oraz Johnson&Johnson. Ponadto Komisja pomyślnie zakończyła wstępne rozmowy z CureVac oraz Moderną.

Jak zapewnia KE w swoim komunikacie, takich umów "będzie więcej, ponieważ potrzebujemy szerokiego portfolio szczepionek opartych na różnych technologiach."

Reklama

Jak podkreślono, prace na szczeblu UE z państwami członkowskimi w celu przygotowania krajowych kampanii szczepień, już ruszyły.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości